04/10/2024
20430021_1735983406702219_4163215074601513754_n

U susretu 2. kola Premijer lige BiH nogometaši Viteza i Krupe po dosta sparnom vremenu odigrali su zanimljivu utakmicu, te na kraju podijelili bodove.

Vitez – Krupa 1:1

Prvo poluvrijeme odlično otvaraju domaći, i već u 2. minuti je dolaze do vodstva, a strijelac pogotka bio je Zukić.

Samo nekoliko minuta kasnije, Vitez je mogao i do drugog pogotka, ali gostujući golman Kutić odlično brani udarac domaćeg nogometaša Karića.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izrazitih prilka ni pred jednim ni pred drugim golom, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaćih od 1:0.

U nastavku susreta dosta bolja igra gostiju iz Krupe, koji su od starta drugog poluvremena krenuli napadački u namjeri da dođu do povoljnog rezultata.

Takva igra gostima se isplatila u 61. minuti, kada dolaze do rezultatskog poravnanja na 1:1, a strijelac je bio Jašarević.

Tek nakon gola gostiju, domaći ponovo pokušavaju da učine nešto više, međutim, do kraja susreta golova više nije bilo, pa se susret u Vitezu završio neriješeno 1:1.

Ekipa Krupa je ovim remijem došla do drugog osvojenog boda, dok je Vitezu ovo prvi bod u sezoni.