20/10/2024
Trebinje_city_stadium

Danas je u Trebinju, na stadionu “Police”, odigran preostali susret osmine finala ovosezonskog Kupa BiH, između drugoligaša Leotara i prvoligaša Zvijezde 09 iz Etno sela “Stanišići”, nakon čega je postalo poznato da je osmi putnik među osam najboljih timova za ovu sezonu u Kupu BiH tim iz Etno sela “Stanišići”.

Poveo je domaći tim, odnosno, Leotar već u 2. minuti susreta preko Janjića, što je, ujedno, bio i konačni rezultat prvog poluvremena.

U uvodnim minutama drugog dijela igre, preciznije u 52. minuti susreta, Zvijezda 09 je poravnala rezultat na 1:1, pogodak za tim iz Etno sela “Stanišići” postigao je Stefan Rakić, što će ispostaviti konačnim ishodom ovog meča.

Nakon što 90 minuta na “Policama” nije dalo odgovor koji će od ova dva tima u četvrfinale Kupa BiH, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a gdje su se, nadalje, bolje snašli nogometaši Zvijezde 09, i rezultatom 4:3 osigurali plasman među osam najboljih timova ovosezonskog izdanja Kupa Bosne i Hercegovine.