19/10/2024
23167836_1623379387683553_7446748252859784411_n

Danas su odigrani svi susreti četrnaestog kola Prve lige FBiH, a na dva od ukupno osam današnjih mečeva, “ljudi u crnom”, odnosno, sudije, ponovo su bili u centru pažnje.

Konkretno, na duelu između Rudara iz Kaknja i bihaćkog Jedinstva, pri rezultatu 2:0 u korist domaćeg Rudara, Rudara koji je, inače, slavio pobjedu u ovom meču rezultatom 4:0, nogometaši gostujućeg tima početkom drugog poluvremena jednostavno su sjeli na travnjak stadiona pod “Vardom”, te na taj način iskazali svoje nezadovoljstvo povodom sudijskih odluka u prvom poluvremenu ovog susreta, što je potez vrlo sličan potezu nogometaša visočke Bosne u pretprošlom kolu Prve lige FBiH, koji su Visočaci igrali u gostima u Gradačcu protiv Zvijezde.

Drugi primjer u ovom kolu Prve lige FBiH gdje su u centru pažnje sudije susreta jeste duel u Konjicu između Igmana i Sloge iz Siminog Hana, gdje su nogometaši Igmana bili vrlo nezadovoljni suđenjem na ovom susretu, koji se inače, završio podijelom bodova, rezultatom 1:1.

O djeljenju prvade arbitara duž čitavog ovog susreta najbolje govori podatak da su nakon utakmice stadion napustili u pratnji policije, i to nakon što su desetak minuta po završetku susreta između Igmana i Sloge morali provesti na terenu Gradskog stadiona u Konjicu.