06/10/2024
mirza-basic-sofia-reprezentacija-bih-bosna-1

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić savladao je rezultatom 2:1 u setovima (7:6, 6:7, 6:4 ) rumunskog tenisera Marijusa Kopila u finalu ATP Masters turnira iz serije 250 koji se održavao u bugarskoj Sofiji.

Mirza Bašić – Marius Copil 2:1

Prvi set između Bašića i Copila otišao u tie-break, koji je rumunski teniser bolje otvorio, ali se Bašić vratio i preokrenuo, odnosno osvojio game, te poveo sa 1:0 u setovima.

I u drugom setu viđena je velika borba, pa i novi tie-break, s tim da je za razliku od prvog seta Kopil bio taj koji je iz istog izašao kao pobjednik i poravnao rezultat u setovima na 1:1.

U trećem odlučujućem setu nakon velike borbe Bašić je slavio na kraju sa 6:4 i došao do pobjede u ovom finalnom susretu.

Izvor: Dailymotion

Ovaj rezultat je najveći uspjeh Mirze Bašića u teniskoj karijeri, i koji će mu donijeti i najbolji renking karijere, pa će bosanskohercegovački teniser napredovati sve do 76. mjesta na ATP rang listi.