22/09/2024

Premijerligaš Čelik iz Zenice je danas u sklopu priprema u Antaliji odigrala još jednu prijateljsku utakmicu, ovaj put sa kazahstanskim FC Shakhter Karagandy, gdje su Zeničani ponovo poraženi.

NK Čelik Zenica – FC Shakhter Karagandy (Kazahstan) 0 : 2

Zenički Čelik nastavlja sa loših rezultatima toikom zimskih prvenstvenih priprema, a jedan u nizu takvih jeste i današnji poraz od kazahstanskog FC Shakhter Karagandyi, rezultatom 2:0, inače, već četvrti poraz Zeničana na pripremama u pet odigranih mečeva.

Golovi za ekipu iz Kazahstana postignuti su u 85. i 87. minuti susreta, istina pri dosta izmješanim sastavima oba tima.

Čelik je susret počeo sa sljedećim igračima: Volotinen, Livaja, Hodžić, Vrhovac, Miletić, Jamak, Dedić, Jurina, Dilaver, Salčinović i Okić,

U drugom poluvremenu za Čelik su još igrali: Rizvanović, Marković, Čubara, Vardo, Blažević, Okoli, Lelić, Grahovac i Alispahić.

Sljedeću utakmicu na pripremama nogometaši Čelika iz Zenice će igrati u četvrtak, 31.01.2019. godine sa kosovskim klubom FC Drita.