22/09/2024

Susretom između Čelika iz Zenice i Slobode iz Tuzle završen je današnji program 20. kola Premijer lige BiH.

Čelik Zenica – Sloboda Tuzla 2:1

Na stadionu “Bilino polje” u Zenici odigran je jedan od zanimljivijih mečeva 20. kola Premijer lige BiH između zeničkih “crno-crvenih” i tuzlanskih “crveno-crnih”, a naposlijetku su kao pobjednici izašli Zeničani.

Čelik je pogotcima Dilavera u 27. minuti, te u posljednjoj minuti prvog poluvremena došao do vodstva od 2:0, da bi u nastavku meča Sloboda u 48. minuti preko Husejinovića smanjila rezultat na 2:1, što će se na kraju ispostaviuti i kao krajnji ishod.

Čelik je sa ovo tri boda pobjegao od opasne zone na prvenstvenoj tabeli, zone koja vodi u niži rang takmičenja, dok je Sloboda sa ovom poraztom napravila korak unazad u nastojanjima da se po završetku sezone domogne evropskih klupskih takmičenja.