19/09/2024

Nogometaši sarajevskog premijerligaša Željezničara danas su u okviru pripremne utakmice odigrane na stadionu “Zgona” u Livnu savladali drugoligaša Troglav 1918 iz Livna.

Troglav 1918 Livno – Željezničar Sarajevo 1:3

Željezničar je sa 1:0 poveo je u trećoj minuti, strijelac je bio Dacić, da bi sarajevski tim u 53. minuti imao i 2:0, strijelac je ponovo bio Dacić.

Ipak, domaći u 81. minuti postižu gol i smanjuju vodstvo Sarajlija na 2:1, ali Željezničar pogotkom Jelovića u finišu meča dolazi do 3:1, što se ispostavilo i kao konačni eplog susreta.

Troglav 1918 Livno: Bučo, Čačija, Vrdoljak, Šesto, Bajrić, Pervan, Barać, Križan, Čeko, Kelava, Krezo;

Željezničar Sarajevo: Fejzić – A. Šehić, Osmanović, Ilić, E. Šehić – Žerić, Mehić, T. Mušinović, Dacić, Subašić – Zubanović. Još su igrali: Kršić, Jelović i Hadrović;