08/07/2024

Na stadionu “Galgenwaard” u Utrechtu večeras je odigran prvi susret drugog pretkola Evropske lige između holandskog Utrechta i Zrinjskog iz Mostara.

Utrecht (Holandija) – Zrinjski Mostar 1:1

Prvo poluvrijeme počelo je terenskom inicijativom Utrechta, međutim, Zrinjski je pogotkom Govedarice u 34. minuti došao do vodstva od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta bolja igra holandskog tima, koji u 61. minuti pogotkom Kerka dolazi do poravnanja rezultata na 1:1, što se kasnije ispostavilo i kao krajnji ishod ovog duela.

Ovim rezultatom Zrinjski je napravio dobar posao uoči revanš meča u Mostaru, te Mostarcima sada svaka pobjeda, te neriješen rezultat bez pogodaka, ujedno znači i plasman u treće pretkolo ovog takmičenja.