06/10/2024
IMG_20190727_191943

Odigrana su dva susreta drugog kola Premijer lige BiH, susreti u Doboju kod Kaknja i u Bijeljini.

Mladost Doboj-Kakanj – Željezničar Sarajevo 0:2

Na stadionu “MGM Farm Arena” u Doboju kod Kaknja odigran je prvenstveni premijerligaški susret između Mladosti iz Doboja kod Kaknja i Željezničara iz Sarajeva, a ovaj nogometni susret popratila je i ekipa sa portala sportskevijesti.com, čiji su reporteri bili na licu mjesta.

Prvo poluvrijeme počelo je terenskim inicijativom Željezničara, međutim, pored kontrole sredine terena, Sarajlije ipak nisu uspijevali stvoriti neku izrazitu priliku iz koje bi postogli pogodak.

Takav odnos snaga na terenu na kraju je rezultirao da je Mladost očuvala početni rezultat u prvih četrdeset i pet minuta, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku susreta, u 51. minuti Željezničar pogotkom Zeca dolazi u vodstvo od 1:0, što je uvjetovalo veliko slavlje među gostujućim navijačima.

U 76. minuti Željezničar pogotkom Krpića dolazi i do 2:0, i tada faktički rješava pitanje pobjednila ovog duela.

Do kraja susreta Željezničar je 89. minutu imao i jedanaesterac, međutim, Ermin Zec je isti promašio, i meč se završio pobjedom Sarajlija rezultatom 2:0, koji su tako upisali svoja prva tri boda u novoj sezoni.

Mladost je nakon dobrog rezultata u prvom kolu i gostujuće pobjede nad Veležom, ovim porazom od Željezničara pokazala da itekako ima oscilacija u njohovom timu.

Pobjedu Željezničara proslavili su i navijači ovog tima, koji su u velikom broju pohodili stadion “MGM Farm Arenu”, i tokom čitavog meča bodrili svoje igrače.

Nakon susreta uslijedila je konferencija za štampu na kojoj su se obratili treneri ovih timova, Amar Osim ispred Željezničara i Elvedin Beganović ispred Mladosti, što možete poslušati i pogledati u video prilogu u režiji portala sportskevijesti.com, čiji je reporter zabilježio kadrove:

Radnik Bijeljina – Tuzla City 3:0

Na Gradskom stadionu u Bijeljini danas su se u okviru drugog kola Premijer lige BiH sastali domaći Radnik i Tuzla City.

Bijeljinci su znatno bolje ušli u ovaj meč i nakon prvog poluvremena su vodili sa čak 3:0, strijelci su redom bili Maksimović u 8. i 35. minuti, te Đurić u 36. minuti.

U nastavku susreta mreže oba golmana su mirovale, te je naposlijetku rezultat od 3:0 za Radnik bio i konačni epilog meča.

U preostala dva meča današnjeg dana Borac je u Banjaluci pogotkom Vranješa u 24. minuti savldao Zvijezdu 09
Brgule rezultatom 1:0, dok su u Tuzli Sloboda i Široki Brijeg remizirali rezultatom 2:2
, pogotcima za doimaće u izvednbi Bekića u 45. minuti i Maksimovića u 91. minuti, te za goste Bagarića u 34. minuti i Jovića u 50. minuti meča.