IMG_20190802_003338

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Moataru odigran je revanš susret drugog pretkola Evropske lige između Zrinjskog iz Mostara i holandskog Utrechta.

Zrinjski Mostar – Utrecht (Holandija) 2:1

Mostarski stadion pod “Bijelim brijegom” bio je poprište revanš susreta drugog pretkola Evropske lige između Zrinjskog iz Mostara i holandskog Utrechta.

Mostarci su nakon prvog susreta ovih timova imali pozitivan rezultat od 1:1, te su zbog pogotka u gostima bili blagi favorit za prolaz u narednu rundu takmičenja.

Ipak, nije sve dobro počelo po Zrinjski, s obzirom da je Utrecht pogotkom Gustafsona u 45. minuti poveo sa 1:0, ali u nastavku meča Zrinjski pogotkom Hadžića u 65. minuti poravnava rezultat na 1:1 i vraća stvari na početak, da bi u produžetcima, u 111. minuti Mandić svojim pogotkom Mostarcima donio vodstvo od 2:1, i ispostaviće se i pobjedu, te prlolaz u treće pretkolo Evropske lige.

Zrinjski je ovom pobjedom i prolazom u narednu rundu takmičenja opravdao ulogu blagog favorita uoči samog meča, te zakazao dvomeč za švedskim Malmo-om u okviru naredne runde takmičenja.