06/10/2024
IMG_20190803_211724

U Sarajevu je odigran jedan od derbi mečeva trećeg kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Slobode iz Tuzle.

Sarajevo – Sloboda Tuzla 3:0

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu odigran je susret trećeg kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Slobode iz Tuzle, a ovaj nogometni susret popratila je i ekipa sa portala sportskevijesti.com, čiji su reporteri, dakle, bili na licu mjesta.

Sarajevo je bolje otvorilo meč i nakon svog prvog napada stiglo do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je u 5. minuti bio Handžić.

Nakon vodeće pogotka domaćih otvorila se i Sloboda, koja je preko Livančića imala stopostotnu priliku za poravnanje rezultata, međutim, ipak se do poluvremena rezultat više nije mijenjao, te je Sarajevo bilo tim koji je na odmor otišao sa vodstvom.

U drugom poluvremenu ponovo otvorena igra oba tima, a u takvoj igri ponovo je profitiralo Sarajevo koje u 75. minuti dolaze do drugog pogotka i vodstva rezultatom 2:0, ovoga puta pogotkom Hebibovića.

Isti igrač u 85. minuti donosi Sarajevu vodstvo i od 3:0, i tako definitivno rješava pitanje pobjednika ovog duela.

Sarajevo je ovom pobjedom sada lider prvenstvene tabele, dok je Sloboda nakon ovog poraza ostala na učinku od četiri boda iz tri meča.