06/10/2024
IMG_20190803_215404

Odigran je još jedan susret trećeg kola Premijer lige BiH, meč u Tuzli između Tuzla City i Borca iz Banjaluke.

Tuzla City – Borac Banjaluka 2:1

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli svoj međusobni prvenstveni susret odigrali su Tuzla City i Borac iz Banjaluke.

Prvo poluvrijeme ovog susreta okončalo se neriješeno i bez pogodaka, da bi u nastavku prvobitno Tuzla City u 63. minuti pogotkom Ubiparipa iz slobodnog udarca došla do vodstva rezultatom 1:0, ali samo tri minute kasnije Borac poravnava rezultat na 1:1, strijelac je bio Vranješ.

Ipak, u 84. minuti Tuzlaci postižu i drugi pogodak, te dolaze do novog vodstva, ovoga puta rezultatom 2:1, strijelac je ponovo bio Ubiparip, što se naposlijetku ispostavilo i kao krajnji ishod ovog meča.

Tuzla City je sa ovom pobjedom došla do šest bodova iz tri meča, dok je Borac nakon poraza, ostao na učinku od četiri boda iz prva tri kola prvenstva.