05/10/2024
IMG_20190813_185233

U Trening centru NS/FS BiH u Zenici danas je odigran susret trećeg kola u okviru grupe 1 kvalifikacija za UEFA Ligu evropskih prvaka između Breidablika sa Islanda i SFK 2000 Sarajevo.

Breidablik (Island) – SFK 2000 Sarajevo 3:1

Susret trećeg kola u okviru grupe 1 kvalifikacija za UEFA Ligu evropskih prvaka između Breidablika sa Islanda i SFK 2000 Sarajevo odigran je u Trening kampu NS/FS BiH u Zenici, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje, i medijski popratila susret.

Već sami početak susreta nagovijestio je bolju igru nogometašica sa Islanda, koje u 18. minuti dolaze do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je bila Thorvaldsdottir.

Nakon vodoćeg gola, Breidablik je nastavio sa napadima, što je u 30. minuti rezultiralo vodstvo od 2:0, i to nakon što je loptu u vlastitu mrežu poslala golman SFK 2000, Hasanbegović.

Do kraja prvog poluvremena nogometašice Breidablika bazirale su se na očuvanje rezultata, a SFK 2000 pokušale su smanjiti rezultatski zaostatak, međutim, Sarajkama takvo što nije pošlo za nogom, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:0 za Breidablik.

U nastavku susreta ponovo bolja igra Islanđanki, koje u 81. minuti novim pogotkom Thorvaldsdottir dolaze do 3:0, te rješavaju pitanje pobjednika meča.

Ipak, SFK 2000 u 87. minuti pogotkom Bojat smanjuju vodstvo Breidablika na 3:1, što je izazvalo velike ovacije publike na stadionu.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, te su nogometašice Breidablika rezultatom 3:1 ostvarile važnu pobjedu, pobjedu koja ih vidi u narednu rundu takmičenja.

S druge strane, SFK 2000 se nakon ovog poraza oprašta od ovosezonskih međunarodnih klupskih takmičenja.