FB_IMG_1566057963723

Odigrana su dva susreta petog kola Premijer lige BiH, susreti u Vrapčićima, te u Ugljeviku.

Velež Mostar – Široki Brijeg 1:0

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas su se u okviru hercegovačkog derbija sastali mostarski Velež i Široki Brijeg.

Susret između Veleža i Širokog Brijega počeo je velikom terenskom inicijativom Mostaraca, što je u 19. minuti rezultiralo pogotkom za vodstvo od 1:0, strijelac je bio Fajić, što se ujedno ispostavilo i kao rezultat prvog poluvremena, a nešto kasnije i kao konačni rezultat susreta.

Velež je ovom pobjedom došao do svoja prva tri ovosezonska boda, dok je Široki Brijeg nakon poraza nastavio sa promijenjljivim rezultatima.

Zvijezda 09 Brgule – Čelik Zenica 2:2

Ugljevik je danas bio mjesto susreta petog kola Premijer lige BiH između Zvijezde 09 Brgule i Čelika iz Zenice.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u ravnopravnoj napadačkoj igri oba tima, a takvo što se više isplatilo Zvijezdi 09, koji su pogotkom Predragovića u 31. minuti došli do vodstva rezultatom 1:0, što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu prvobitno Zeničani pogotkom Grahovca u 61. minuti poravnavaju rezultat na 1:1, ali domaći pogotkom Stjepanovića u 63. minuti dolaze do novog vodstva, ovoga puta rezultatom 2:1, međutim u 73. minuti ponovo na scenu stupaju Zeničani i pogotkom Dilavera dolaze do 2:2, što je bio i krajnji ishod meča.

Ovom podjelom bodova nešto zadovoljniji mogu biti Zeničani, tim prije što su dva puta stizali rezultatski zaostatak.