69875346_10156265145620964_3505591550111383552_n

Odigrani su svi mečevi petog kola Prve lige FBiH, a naročito zanimljivo bilo je na mečevima u Gradačcu, Goraždu, i u Čapljini.

Zvijezda Gradačac – TOŠK Tešanj 4:1

Na stadionu “Banja Ilidža” u Gradačcu u okviru derbi susreta ovog kola snage su odmjerili Zvijezda i TOŠK iz Tešnja.

Tim iz Gradačca odlično je ušao u susret i već nakon prvog poluvremena pogotcima Šarića, Đekića, i Mahmutovića imao vodstvo rezulatom 3:0, da bi u nastavku novim pogotkom Šarića došao i do 4:0, i do sigurne pobjede, a do kraja meča Tešnjaci su pogotkom Škrijelja tek smanjili rezultat na 4:1, i tako ublažili ionako visok poraz.

Zvijezda je sa ovom pobjedom sada na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je TOŠK sada šestoplasirani.

Goražde – Olimpik Sarajevo 2:2

U Goraždu su se danas u okviru petog kola Prve lige FBiH sastali timovi Goražda i Olimpika iz Sarajeva.

Goražde je bolje otvorilo susret i povelo sa 1:0 pogotkom Hasanovića, da bi potom Sarajlije preko Drljevića poravnli na 1:1, a zatim i preko Zebe poveli sa 2:1, za, inače, ishod ptvog poluvremena, a u nastavku meča domaći ponovo postuižu pogodak i poravnavaju rezultat na 2:2, strijelac za, ispostaviće se, i krajnji ishod ovog duela bio je Čulov.

Ovom podjelom bodova Olimpik je zadržao lidersku poziciju na prvenstvenoj tabeli, dok je Goražde nakon ovopg kola sada sedmoplasirano.

Čapljina – GOŠK Gabela 2:1

Na stadionu “Bjelave” u Čapljini danas su u okviru hercegovačkog derbija snage odmjerili timovi Čapljine i GOŠK-a iz Gabele.

Gabeljani su bolje u šli u meč i pogotkom Mešanovića poveo sa 1:0, što je bio i rezultat prvog dijela meča, ali domaći u nastavku prvobitno pogotkom Albijanića poravnavaju rezultat na 1:1, a potom preko istog igrača dolaze i do vodstva rezultatom 2:1, i ispostaviće se i do pobjede upravo tim rezultatom.

Čapljina je nakon ove pobjede sada na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je GOŠK sada četvrtoplasirani.