70493590_2578180432203439_3246582907375976448_n

Susretima u Tešnju, Gabeli, i u Hadžićima kompletirano je šesto kolo Prve lige FBiH.

TOŠK Tešanj – Metalleghe-BSI Jajce 2:1

Na stadionu “Luke” u Tešnju svoj susret ovog kola odigrali su TOŠK i Metalleghe-BSI iz Jajca.

Gosti iz Jajca bolje su otvorili susret i nakon prvog poluvremena pogotkom Kapetana imali prednost rezultatom 1:0, da bi početkom drugog poluvremena TOŠK pogotkom Šabića došao do poravnanja rezultata na 1:1, a potom pogotkom istog igrača i do vodstva rezultatom 2:1, što se ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

TOŠK je nakon ove pobjede sada na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Metalleghe-BSI sada četrnaesti.

GOŠK Gabela – Goražde 2:0

Stadion “Perica Pero Pavlović” danas je bio mjesto prvenstvenog susreta između GOŠK-a i Goražda.

Gabeljani su odlučno ušli u susret i nakon prvog poluvremena pogotcima Mašića i Kulovića imali vodstvo rezultatom 2:0, a što je naposlijetku bio i konačan rezultat ovog duela.

GOŠK je nakon ovog trijumfa sada na drugoj poziciji prvenstvene tabele, a Goražde je nakon poraza devetoplasirano.

Radnik Hadžići – Igman Konjic 0:1

U Hadžićima su se danas u okviru šestog kola Prve lige FBiH sastali Radnik i Igman iz Konjica.

Tim iz Konjica bolje je otvorio meč i pogotkom Mihajlovića došao do vodstvu rezultatom 1:0, a što je bio i ishod prvog poluvremena, da bi u nastavku prvobitno Igman ostao sa igračem manje, međutim, ni to nije spriječilo ovaj tima da očuva stečeno vodstvo, i naposlijetku tim rezultatom dođe i do konačne pobjede.

Igman je nakon pobjede na današnjem meču sada na devetoj poziciji prventvene tabele, dok je Radnik nakon poraza sada trinaesti.