29/09/2024

Današnjim susretima u Mostaru i u Ugljeviku kompletirano je deveto kolo Premijer lige BiH.

Zrinjski Mostar – Čelik Zenica 3:0

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” odigran je susret devetog kola Premijer lige BiH između Zrinjskog i Čelika iz Zenice.

Ovaj susret je od svog samog početka pa do kraja u potpunosti pripao Mostarcima, koji su pogotcima Govedarice u 16. minuti, Čurjurića u 20. minuti, te Barbarića u 54. minuti savladali Zeničane rezultatom 3:0, i tako na svoj konto dodali nova tri boda.

Zrinjski se ovom pobjedom u potpunosti vratio u borbu za nasl9v prvaka BiH, dok je Čelik nakon poraza ostao u sredini prvenstvene tabele.

Nakon susreta, svoje komentare i viđenje istog dali su na konferenciji za štampu treneri oba tima, Marko Babić ispred NK Čelik, i Hari Vukas ispred HŠK Zrinjski, što možete poslušati i pogledati u sljedećem video prilogu u režiji Zrinjski TV:

Zvijezda 09 Brgule – Velež Mostar 1:2

Ugljevik je danas bio poprište susreta devetog kola Premijer lige BiH između Zvijezde 09 Brgule i Veleža iz Mostara.

Prvo poluvrijeme ovog duela nije ponudilo pogotke, a u nastavku prvobitno Velež pogotkom Vehabovića u 59. minuti dolazi u vodstvo rezultatom 1:0, ali Zvijezda 09 pogotkom Stjepanovića u 75. minuti poravnava rezultat na 1:1, da bi Mostarci u 78. minuti pogotkom Brandaoa ponovo došli u vodstvo, ovoga puta rezultatom 2:1, što je bio i krajnji ishod ovog duela.

Velež je zahvaljujući ovoj pobjedi pobjegao sa samog začelja prvenstvene tabele, dok je Zvijezda 09 nakon poraza ostala posljednjeplasirani tim prvenstva.

Nakon susreta, svoj komentar i viđenje istog dao je i šef stručnog štaba FK Velež Mostar, Feđa Dudić:

“Napokon smo slavili iako smo imali dosta promašenih prilika, pa i kod 2:1, ne zabijemo i moramo strepiti do kraja. Osjeti se strah od pobjede, dešavaju se stvari gdje smo bolji i ne pobijedimo. Mislim da će nam ova pobjeda dati puno za nastavak. Čestitao bih svima na korektnoj utakmici. Osjećali smo se kao da smo na domaćem terenu. Pozvao bih navijače da nas podrže u srijedu, vidimo koliko im ovo znači. Sigurno da će nam pobjeda biti veliki poticaj. Ova pobjeda da nam daje mnogo toga dobrohg. Tuzla je odmarala, bit će odmornija, ali nećemo u tome tražiti alibi i ako budemo davali 100 posto svojih mogućnosti, neće biti problema. ” – rekao je Dudić.