06/10/2024
IMG_20190925_194636

Nakon mečeva u Tuzli, Vrapčićima, i Bijeljini, okončana je još jedan duel šestog kola Premijer lige BiH, i to duel u Sarajevu.

Sarajevo – Borac Banjaluka 1:0

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase“ odigran je prvenstveni susret između Sarajeva i Borca iz Banjaluke, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv duel.

Prvo poluvrijeme duela između Sarajeva i Borca ponudilo je nekoliko šansi, prvenstveno u izvedbi domaćeg tima, međutim, mreža niti jednog od golmana nije se zatresla.

Tako se naposlijetku prvi dio meča okončao bez pogodaka, te se sa početnim rezultatom otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu gotovo ista slika na terenunkao u prvom, i izuzev okvira gola koji su pogodili Banjalučani, te dvije poluprilike domaćih, većih uzbuđenja više nije bilo, a ponajviše je bilo prekršaja i nepovezane igre.

Ipak, kada se očekivao kraj meča, u 87. minuti Sarajevo dolazi do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je bio Ahmetović.

Naposlijetku se ovaj meč i okončao rezultatom 1:0 za Sarajevo, što svakako može zadovoljiti Sarajevo, dok suprotno tome, poraz u finišu meča ne može zadovoljiti banjalučki Borac.

Sarajevo je nakon ove pobjede sada lider na prvenstvenoj tabeli, dok je Borac sada u sredini tabele.