06/10/2024
20190927_183801

Nogometaši sarajevskog Olimpika i Metalleghe-BSI iz Jajca odigrali su u prvi meč osmog kola Prve lige FBiH.

Olimpik Sarajevo – Metalleghe-BSI Jajce 2:2

Na stadionu “Otoka“ odigran je prvenstveni susret između Olimpika iz Sarajeva i Metalleghe-BSI iz Jajca, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv duel.

Olimpik je bolje otvorio meč i iz svoje prve prilike došao do vodstva rezultatom 1:0, strijelac je u 4. minuti bio Popović, koji je zatresao vlastitu mrežu.

Ipak, gosti su u 41. minutu poravnali rezultat na 1:1, strijelac je za ujedno i rezultat prvog poluvremena bio Haračić.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Metalleghe-BSI dolazi do potpunog preokreta i vodstva rezultatom 2:1, konkretno, u 47. minutu je pogodio Peno.

Međutim, do kraja meča su domaći poravnali na 2:2, strijelac je u 87. minutu utakmice bio Stjepanović.

U samom finišu meča gosti ostaju i sa desetoricom igrača na terenu, drugi žuti, odnosno crveni karton je dobio Mehić, međutim nije bilo vremena da Olimpik iskoristi brojčanu nadmoć, pa je ostalo 2:2, i timovi su podijelili bodove.

Ovom podjelom bodova Olimpik je ostao prvenstveni lider, dok je Metalleghe-BSI u sredini tabele.

Nakon susreta izjavu predstavnicima medija dao je i šef stručnog štaba Olimpika, Esad Selimović, što možete poslušati i pogledati u video prilogu portala sportskevijesti.com, čiji je reporter sa lica mjesta zabilježio kadrove: