20191005_170019

Odigrana su četiri susreta dvanaestog kola Premijer lige BiH, susreti u Mostaru, Zenici, Tuzli, i u Bijeljini.

Zrinjski Mostar – Sarajevo 0:0

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” danas su se sastali Zrinjski iz Mostara i Sarajevo.

Nakon prvog poluvremena ovog susreta nije bilo pogodaka, ali i u nastavku meča mreže niti jednog od golmana nisu se tresle, te se naposlijetku susret i završio onako kako je i počeo, neriješeno i bez pogodaka, uz podatak da je Sarajevo od 61. minute igralo sa igračem manje, s obzirom da je crveni karton dobio Hebibović.

Ovom podjelom bodova Sarajevo je sada drugoplasirani tim prvenstvene tabele, dok je Zrinjski sada četvrti.

Čelik Zenica – Široki Brijeg 2:0

Stadion “Bilino polje” u Zenici danas je bio mjesto susreta dvanaestog kola Premijer lige BiH između Čelika i Širokog Brijega.

Nakon prvih četrdeset i pet minuta ovog duela mreže oba golmana su mirovale, uz pidatak da je Široki Brijeg od 39. minute ostao sa igračem manje na terenu, pošto je crveni karton dobio Cipetić.

U drugom poluvremenu Čelik u 83. minuti pogotkom Mahmutovića dolazi do vodstva rezultatom 1:0, a u 91. minuti pogotkom istog igrača i do 2:0, što se ispostsvilo i kao kranji epilog ovog duela.

Čelik je sa ovom pobjedom sads u sredini prvenstvene tabele, gdje se unatoč pirazu nalazi i Široki Brijeg.

Tuzla City – Zvijezda 09 Brgule 3:0

Na tuzlanskom stadionu “Tušanj” danas su u okviru prvenstvenog susreta snage odmjerili Tuzla City i Zvijezda 09 Brgule.

Prva polovina ovog meča okončala se bez pogodaka, a u nastavku meča Tuzlaci prvobitno pogotkom Ramića u 53. minuti dolazi do vodstva rezultatom 1:0, potom domaći autogolom gostujućeg igrača Stanišića u 60. minuti folaze i do 2:0, zatim u 73. minuti pogotkom Bajrića Tuzla City dolazi i do 3:0, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat ovog meča.

Tuzla City je sa ovom pobjedom došla na lidersku poziciju na prvenstvenoj tabeli, dok je Zvijezda 09 nakon novog poraza ostala posljednjeplasirani tim prvenstva.

Radnik Bijeljina – Sloboda Tuzla 3:2

Gradski stadion u Bijeljini danas je bio poprište meča dvanaestog kola Premijer lige BiH između Radnika i Slobode iz Tuzle.

Sloboda je bole ušla u meč i u 9. minuti pogotkom Smajića došla do vodstva rezultatom 1:0, ali domaći prvobitno pogotkom Karića u 21. minuti poravnavaju rezultat na 1:1, a zatim pogotkom Mekića u 36. minuti dolaze i do vodstva od 2:1, da bi ipak u 42. minuti Tuzlaci pogotkom Pršeša iz jedanaesterca došli do poravnanja rezultata na 2:2, što je ujedno bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku susreta Radnik u 72. minuti pogotkom Karića dolazi u vodstvo rezultatom 3:2, što se na kraju ispostavilo i kao krajnji ishod ovog duela.

Radnik je nakon ove pobjede došao u gornji dio prvenstvene tabele, dok je Sloboda nakon poraza sada u grupi timova koji čine donju polovinu prvenstva.