FB_IMG_1570383549392

U Banjaluci je večeras odigran i posljednji susret dvanaestog kola Premijer lige BiH, nakon kojeg je ovo kolo, dakle, kompletirano.

Borac Banjaluka – Željezničar Sarajevo 3:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci odigran je jedan od derbi mečeva dvanaestog kola Premijer lige BiH, sastali su se Borac i Željezničar iz Sarajeva.

Banjalučani su odlično otvorili meč, i pigitkom Kajkuta u 9. minuti poveli sa 1:0, što je bio i ishod prvog poluvremena, a u nastavku susreta još dva gola u mreži gostiju iz Sarajeva, prvobitno Mirić u 85. minuti pogađa za 2:0 u korist Borca, a potom Jovanović u 91. minuti pogađa za 3:0 u korist Banjalučana, što je bio i konačan rezultat ovog duela.

Borac je ovom pobjedom ponovo došao u gornji dio prvenstvene tabele, dok je Željezničar nakon poraza sada trećeplasirani.