IMG_20200308_150954

Odigrani su i današnji mečevi šesnaestog kola Prve lige FBiH, mečevi u Kaknju, Tešnju, i u Gabeli, čime je ovo kolo ujedno i kompletirano.

Rudar Kakanj – Orašje 2:2

Na stadionu pod “Vardom” u Kaknju danas su se u okviru šesnaestog kola Prve lige FBiH sastali Rudar i Orašje.

U Kaknju su Orašani bolje ušli u meč i pogotcima Mikića i Gačana piveli sa 2:0, da bi Rudar pogotkom Hadžića prvobitno smanjio vodstvo gostiju na 2:1, a potom pogotkom Zilića poravnao na 2:2, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Nakon ovog remija Rudar je zadržao sedmu poziciju na prvenstvenoj tabeli, dok je Orašje nakon ovog meča ostao u donjem dijelu prvenstva.

TOŠK Tešanj – Igman Konjic 2:1

Stadion “Luke” u Tešnju danas je bio mjesto susreta šesnaestog kola Prve lige FBiH između TOŠK-a i Igmana iz Konjica.

Nakon prvog poluvremena mreže oba golmana su mirovale, a u nastavku je domaći tim pogotkom poveo sa 1:0, što je ujedno bio i konačan rezultat ovog susreta.

TOŠK je nakon ovog trijumfa sa na drugoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Igman uslijed poraza sada na poziciji broj osam ovosezonskog prvenstva.