FB_IMG_1583679357626

Odigran je prvi susret današnjeg programa dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH, susret u Vrapčićima između Veleža iz Mostara i Borca iz Banjaluke.

Velež Mostar – Borac Banjaluka 2:1

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas su se u okviru dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH sastali mostarski Velež i banjalučki Borac.

Prvo poluvrijeme ovog susreta okončalo se bez pogodaka, a u nastavku prvobitno Velež u 65. minuti pogotkom Cvijanovića dolazi do vodstva rezultatom 1:0, da bi u 90. minuti Borac pogotkom Zakarića poravnao na 1:1, međutim, kada se činilo da će se ovaj meč i okončati neriješeno, Mostarci postižu drugi pogoda za vodstvo od 2:1, strijelac za trijumf svog tima bio je Fajić u 93. minuti susreta.

Velež je nakon ovog trijumfa sada na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, ali bodovno sa realnim šansama da se kroz nastavak prvenstva bori i za pozicije koje vode na međunarodna klupska takmičenja, dok je Borac poslije današnjeg poraza ostao četvrtoplasirani tim prvenstva.