IMG_20200807_204311

Odigran je i drugi današnji susret drugog kola Premijer lige BiH, susret u Banjaluci između Borca i Slobode iz Tuzle.

Borac Banjaluka – Sloboda Tuzla 2:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci danas su u okviru drugog kola Premijer lige BiH snage odmjerili timovi Borca i Slobode iz Tuzle.

Prvo poluvrijeme ovog susreta okončalo se bez pogodaka, da bi u nastavku meča, tačnije, u 58. minuti Banjalučani pogotkom Lukića poveli sa 1:0, a u mimuti Borac je u 83. minuti došao i do 2:0, i to tako što je loptu u vlastitu mrežu pospremio nogometaš Slobode Mujkić, a što se naposlijetku ispostavilo i kao konačan rezultat ovog meča.

Borac je nakon ovog trijumfa zadržao maksimalan učinak na startu prvenstva, te je trenutno prvenstveni lider, dok je Sloboda nakon današnjeg poraza ostala na jednom osvojenom bodu iz dva odigrana kola.