plbih

Četvrto kolo Premijer lige BiH je iza nas, a mi sa portala sportskevijesti.com prikazaćemo našim uvaženim čitaocima video izvještaje sa svih odigranih mečeva.

Mladost Doboj-Kakanj – Tuzla City 2-5

Na stadionu “MGM Farm Arena” u Doboju kod Kaknja, u okviru četvrtog kola Premijer lige BiH, sastali su se timovi Mladosti i Tuzla City.

Tuzlaci su idealno otvorili ovaj meč i nakon pola sata igre imali prednost rezultatom 3:0, za goste su redom pogađali Maksimović u 11. minuti, potom Ubiparip u 24. minuti, te Ramić u 29. minuti, što je bio i ishod prvog poluvremena, uz podatak da je Tuzla City u 45. minuti ostao i sa igračem manje, crveni karton je dobio golman Fejzić.

U nastavku susreta prvobitno Mladost pogotkom Nikolića u 66. minuti smanjuje prednost gostiju na 3:1, da bi Tuzlaci samo minut kasnije pogotkom Crnkića povećali prednost na 4:1, te je ekipa Tuzla City tada faktički i osigurala trijumf.

Ipak, Mladost je u 76. minuti pogotkom Dedića smanjila prednost gostiju na 4:2, međutim Tuzlaci pogotkom Badjia u 79. minuti povećavaju vodstvo na 5:2, što je naposlijetku bio i krajnji epilog ovog duela.

Tuzla City sa ovom pobjedom sada ima šest bodova iz četiri odigrana prvenstvena susreta, dok je Mladost nakon poraza ostala na samo jednom osvojenom bodu iz četiri odigrana kola.

Sloboda Tuzla – Željezničar Sarajevo 0:2

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli, odigran je susret četvrtog kola Premijer lige BiH između Slobode i Željezničara iz Sarajeva.

Sarajlije su u ovaj duel ušli kao izraziti favoriti za pobjedu shodno maksimalnom učinku iz prva tri prvenstvena kola, te su takav epitet već u 8. minuti i opravdali i poveli sa 1:0, strijelac je bio Lendrić.

Do kraja prvog poluvremena Željezničar je i dalje bio napadački orijentisan kako bi postigao novi pogodak, dok se Sloboda branila, međutim, novih rezultatskih promijena do isteka četrdeset i pete minute nije više bilo.

U nastavku meča i Sloboda je privremeno odigrala otvorenije i napadački, da bi u posljednjih pola sata ponovo Željezničar bio bolji tim na terenu, a kao plod bolje igre Sarajlije su u 73. minuti postigli i drugi pogodak i poveli sa 2:0, strijelac za, ispostaviće se kasnije i pobjedu tim rezultatom, bio je Mujezinović.

Željezničar je ovom pobjedom zadržao maksimalan učinak u prvenstvu, zadržao lidersku poziciju, i najavio šampionski pohod, dok je Sloboda nakon ovog poraza ostala na četiri boda.

Velež Mostar – Krupa 2:0

Stadion “Rođeni” u Vrapčićima bio je poprište susreta četvrtog kola Premijer lige BiH između Veleža i Krupe.

Prvo poluvrijeme ovog duela okončalo se bez pogodaka, da bi u nastavku meča Velež pogotcima Cvijanovića u 72. minuti i Ovčine u 95. minuti došao do vodstva od 2:0, što je na kraju bio i krajnji epilog ovog meča.

Velež je ovom pobjedom ostao u vrhu prvenstvene tabele, dok je Krupa ovim porazom ostala na tri osvojena boda.

Borac Banjaluka – Zrinjski Mostar 1:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci, u okviru derbi susreta četvrtog kola Premijer lige BiH, sastali su se Borac i Zrinjski iz Mostara.

Susret je idealno počeo za Banjalučane, koji već u 5. minuti dolaze do vodstva rezultatom 1:0, a za takvo što se pogotkom pobrinuo Vranješ.

Od 5. minute pa dalje nastavku poluvremena Borac je bio nešto bolji rival na terenu, međutim, do isteka četrdeset i pete minute više nije bilo pogodaka, te se na odmor otišlo pri minimalnom vodstvu domaćeg tima.

U drugom poluvremenu je Zrinjski krenuo ofanzivno kako bi stigao do poravnanja, dok je Borac uglavnom bio defanzivan i čekao svoju priliku iz kontra napada, a u takvom odnosu prema igri bolje su se snašli Banjalučani, i na kraju očuvali prednost sa početka meča i rezultatom 1:0 došli do pobjede.

Borac je sa ovim trijumfom nakon četvrtog kola drugoplasirani tim prvenstvene tabele, dok je Zrinjski nakon poraza ostao u donjoj polovini prvenstva.

Video; Arena Sport

Radnik Bijeljina – Široki Brijeg 1:1

Na Gradskom stadionu u Bijeljini odigran je susret četvrtog kola Premijer lige BiH između Radnika i Širokog Brijega.

Prvo poluvrijeme ovog susreta ponudilo je nekoliko izglednih prilika za pogotke oba tima, međutim, naposlijetku nije ponudilo i pogotke, te se na odmor otišlo pri početnom neriješenom rezultatu.

U nastavku meča Širokobriježani su u 68. minuti pogotkom Ćorića poveli sa 1:0, i tada se činilo da bi ovaj meč rezultatski mogao i u konačnici otići na stranu gostiju.

Međutim, da to ne bude tako pobrinuli su se domaći pogotkom Šarića u 78. minuti, kada poravnavaju rezultat na 1:1, te se stvari rezultatski vraćaju na početak.

Iako je do kraja meča od tog trenutka ostalo dovoljno vremena da neki od timova ostvari i trijumf, to se ipak nije dogodilo, te je 1:1 na kraju bio i konačan rezultat ovog susreta.

Ovom podjelom bodova Široki Brijeg je ostao u gornjem dijelu prvenstva, dok je Radnik, suprotno tome, i nakon četiri kola u donjem dijelu prvenstvene tabele.