22/09/2024

Odigran je prvi susret petog kola kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu između Željezničara i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Željezničar Sarajevo – Mladost Doboj-Kakanj 0:1

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu danas su se sastali timovi Željezničara i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Favorizovane Sarajlije su dobro ušle u meč, i već u 4. minuti imali dobru priliku i pogodili okvir gola, međutim, u nastavku prvog dijela meča Mladost u 31. minuti pogotkom Hadžića dolazi do vodstva rezultatom 1:0, što se kasnije ispostavilo i kao ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča Željezničar je imao terensku inicijativu i stvarao prilike, međutim, Mladost se disciplinovano branila i na kraju i odbranila, te odnijela i konačnu pobjedu rezultatom 1:0, i došla do važna tri boda.

Željezničar je ovim porazom napravio veliki korak unazad prema naslovu ovosezonskog prvaka BiH, dok je Mladost ovom pobjedom načinila ogroman korak u borbi za opstanak u ligi.