29/09/2024

U Mostaru je večeras odigran susret prvog pretkola Evropske lige, a sastali su se Zrinjski i Differdange 03 iz Luksemburga.

Zrinjski Mostar – Differdange 03 (Luksemburg) 3:0

Stadion pod “Bijelim brijegom” u Mostaru večeras je bio mjesto susreta prvog pretkola Evropske lige između Zrinjskog i Differdange 03 iz Luksemburga.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, Zrinjski je preuzeo terensku inicijativu i počeo stvarati šanse za gol, što se Mostarcima i isplatilo u 37. minuti kada Bilbija postiže pogodak za vodstvo rezultatom 1:0, i za mirniji nastavak meča po domaće.

Ipak, nastavak poluvremena nije proticao u mirnijoj igri, naprotiv, Mostarci u 40. minuti postižu i drugi pogodak i dolaze do vodstva od 2:0, strijelac je bio Filipović, za ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Zrinjski je imao potpunu kontrolu nad situacijom na terenu, a shodno tome Mostarci u 80. minuti pogotkom Ivančića dolaze i do vodstva od 3:0, što se na kraju ispostavilo i kao konačan ishod ovog duela.

Zrinjski je ovom pobjedom ujedno osigurao nastup u drugom pretkolu Evropske lige, te Mostarcima predstoji da sačekaju žrijeb za ovu rundu takmičenja koji je na rasporedu 31. avgusta, i tako saznaju svog narednog protivnika.