08/07/2024

Susretom u Banjaluci između Borca i Krupe kompletirano je šesto kolo Premijer lige BiH.

Borac Banjaluka – Krupa 3:1

Na Gradskom stadionu u Banjaluci svoj susret u okviru šestog kola Premijer lige BiH odigrali su lokalni rivali Borac i Krupa.

Favorizovani Borac je bolje ušao u susret, i nakon prvog poluvremana pogotkom Ziljkića u 17. minuti imao rezultatsku prednost od 1:0, da bi u nastavku Banjalučani zaigrali još bolje, te su u 58. minuti pogotkom Vranješa poveli sa 2:0, a u 68. minuti pogotkom istog igrača iz jedanaesterca povećali svoju prednost na 3:0, da bi do kraja meča Krupa u 74. minuti pogotkom Aćimovića smanjila vodstvo domaćih na 3:1, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Borac je sa ovom pobjedom sada prvenstveni lider, dok je Krupa nakon novog poraza ostala na pretposljednjoj poziciji prvenstva.