29/09/2024

U Tuzli na stadionu “Tušanj” odigran je susret osmog kola Premijer lige BiH između Slobode i Sarajeva.

Sloboda Tuzla – Sarajevo 2:3

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas je odigran susret osmog kola Premijer lige BiH između Slobode i Sarajeva.

Sarajevo je bolje ušlo u ovaj meč, i već u 26. minuti poveli sa 1:0, strijelac pogotka bio je Fanimo.

Ipak, u 42. minuti Sloboda pogotkom Jusića poravnava rezultat na 1:1, da bi Sarajevo u 44. minuti pogotkom Ahmetovića došlo do vodstva od 2:1, za ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Sarajevo pogotkom Fanima u 76. minuti dolazi i do 3:1, međutim Sloboda u 89. minuti smanuje vodstvo gostiju na 3:2, strijelac je bio Beganović.

Do kraja susreta više nije bilo pogodaka, te je rezultat od 3:2 za Sarajevo bio i konačan epilog meča.

Sarajevo je ovim trijumfom potvrdilo lidersku poziciju na prvenstvenoj tabeli, dok je Sloboda nakon poraza ostala na začelju prvenstva.