29/09/2024

Odigran je i posljednji susret osmog kola Premijer lige BiH, u Banjaluci su se sastali Borac i Tuzla City.

Borac Banjaluka – Tuzla City 2:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci večeras su u okvru osmog kola Premijer lige BiH snage odmjerili Borac i Tuzla City.

Susret između ovih rivala počeo je jedanaestercem za goste već u 2. minuti, međutim, udarac Ubiparipa brani domaći golman Pavlović, da bi samo minut kasnije Borac pogodio okvir gola, neprecizan iz izgledne situacije bio je Ziljkić, a što je i obilježilo prvi dio meča koji se okončao bez pogodaka.

U nastavku susreta Banjalučani su preuzeli terensku inicijativu, i uslijed toga u 73. minuti pogotkom Danilovića došli u vodstvo od 1:0, i na korak do punog plijena iz ovog duela.

Pet minuta kasnije, odnosno, u 78. minuti meča, već je bilo i 2:0 za Borac, mrežu Tuzlaka pogodio je bivši igrač ovog kluba, a sadašnji prvotimac Borca, Ziljkić.

Do kraja meča rezultat na semaforu više se nije mijenjao te je Borac došao trijumfa rezultatom 2:0, te do veoma važna tri boda koja ovaj klub pozicioniraju na drugo mjesto na prvenstvenoj tabeli, dok je Tuzla City nakon poraza sada plasirana.