08/07/2024

Odigrani su svi današnji mečevi osmog kola Prve lige FBiH, a posebno zanimljivo bilo je na susretima u Bihaću i u Gračanici.

Jedinstvo Bihać – Rudar Kakanj 1:0

Na stadionu pod “Borićima” u Bihaću danas je odigran derbi susret osmog kola Prve lige FBiH, a sastali su se Jedinstvo i Rudar iz Kaknja.

Nakon prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a u nastavku Bišćani pogorkom Haračića dolaze do vodstva rezultatom 1:0, a što je na kraju bio i konačan rezultat susreta.

Jedinstvo je ovom pobjedom sada na diobi prve pozicije na prvenstvanoj tabeli, dok je Rudar i unatoč porazu ostao u samom vrhu prvenstva.

Bratstvo Gračnica – Slaven Živinice 2:0

Stadion “Luke” u Gračanici danas je bio mjesto susreta osmog kola Prve lige FBiH između Bratstva i Slavena iz Živinica.

Tim iz Gračanice idealno je otvorio susret i već na samo početku pogotkom Jaganjca iz jedanaesterca poveo sa 1:0, za ujedno i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku domaći postižu i drugo pogodak, strijelac za vodstvo od 2:0, i kasnije će se ispostaviti i pobjedu bio je ponovo Jaganjac.

Bratstvo je sa ovim trijumfom sada na diobi liderske pozicije na prvenstvenoj tabeli, dok je Slaven nakon poraza ostao u donjem dijelu prvenstva.