08/07/2024

Odigran je i drugi susret današnjeg programa devetog kola Premijer lige BiH, susret u Širokom Brijegu između Širokog Brijega i Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Široki Brijeg – Mladost Doboj-Kakanj 2:1

Na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu večeras je odigran i drugi susret današnjeg programa devetog kola Premijer lige BiH, sastali su se Široki Brijeg i Mladost iz Doboja kod Kaknja.

Susret na “Pecari” bolje su otvorili gosti iz Doboja kod Kaknja, koji u 8. minuti nakon autogola domaćeg igrača Zlomislića dolaze do vodstva od 1:0, ali Širokobriježani prvobitno pogotkom Jovića u 31. minuti poravnavaju rezultat na 1:1, što je bio i ishod prvog poluvremena, a nastavku domaći u 54. minuti preko Jovića postižu i drugi pogodak i preokreću rezultat na 2:1, što se naposlijetku ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

Široki Brijeg je ovim trijumfom sada na šestoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Mladost nakon ovog poraza ostala pretposljednja.