08/07/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa devetog kola Premijer lige BiH, u Tuzli su se sastali gradski rivali Tuzla City i Sloboda.

Tuzla City – Sloboda Tuzla 2:1

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su u okviru devetog kola Premijer lige BiH snage odmjerili gradski rivali Tuzla City i Sloboda.

Ekipa Tuzla City bolje je ušla u ovaj susret i u 13. minutu pogotkom Barišića došla u vodstvo od 1:0, što se nešto kasnije i ispostavilo i kao rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta prvobitno Sloboda u 59. minuti pogotkom Maksimovića dolazi do poravnanja na 1:1, te se stvari rezultatski vraćaju na početak.

Ipak, popularni “Građani”, odnosno, Tuzla City, u 66. minuti pogotkom Ubiparipa dolazi do novog vodstva, ovoga puta rezultatom 2:1, što je naposlijetku bio i konačan epilog današnjeg meča.

Tuzla City je sa ovom pobjedom sada na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sloboda nakon poraza ostala osmoplasirani tim prvenstva.