08/07/2024

Odigran je i drugi zaostali susret u okviru prvenstva Premijer lige BiH, gradski derbi između Sarajeva i Željezničara.

Sarajevo – Željezničar Sarajevo 1:1

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” veceras su se u okviru zaostalog susreta prvenstva Premijer lige BiH sastali gradski rivali Sarajevo i Željezničar.

Nogometaši Sarajeva ofanzivno su ušli ovaj duel sa namjerom da ostvare trijumf, a takav pristup igri domaćima se isplatio u 38. minuti, kada Rahmanović potiže pogodak za vodstvo od 1:0, sto je kasnije bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Željezničar je nastojao postići pogodak i doći do poravnanja rezultata, sto su gosti u konačnici i uspjeli u 66. minuti, strijelac za 1:1 bio je Alispahić.

Do kraja meča oba tima su pokušavala postići drugi pogodak i tako eventualno ostvariti pobjedu, medu tim, to se nije dogodilo, i rezultat od 1:1 ispostavio se kao konačni ishod meča.

Ovom podjelom bodova Sarajevo je ostalo prvenstveni lider, dok je Željezničar ostao drugoplasirani tim prvenstva.