30/09/2024

Odigran je i drugi susret današnjeg programa četrnaestog kola Premijer lige BiH, susret u Vrapčićima između Veleža iz Mostara i Širokog Brijega.

Velež Mostar – Široki Brijeg 2:1

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas je u okviru četrnaestog kola Premijer lige BiH odigran hercegovački derbi između Veleža iz Mostara i Širokog Brijega.

Nakon prvih četrdeset i pet minuta ovog duela rezultat je bio onaj početni, bez pogodaka, odnosno, mreže oba golmana uoči drugog poluvremena ostale su netaknute.

U nastavku susreta Mostarci su u 50. minuti pogotkom Ćivića poveli sa 1:0, potom u 54. minuti pogotkom Radovca povećali svoju prednost na 2:0, a u finišu susreta u 78. minuti Širokobriježani pogotkom Jurića smanjuju vodstvo domaćih na 2:1, a što je bio i konačan rezultat ovog duela.

Mostarski Velež je ovom današnjom pobjedom sada na petoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg nakon ovog poraza sada sedmoplasirani tim prvenstva.