07/10/2024
131030154_4234817043214995_6796456130199288812_o

Odigran je posljednji susret današnjeg programa devetnaestog kola Premijer lige BiH, hercegovački derbi susret u Širokom Brijegu između Širokog Brijega i Zrinjskog iz Mostara, čime je ujedno okončan i jesenji dio ovosezonskog prvenstva.

Široki Brijeg – Zrinjski Mostara 2:1

Na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu danas su se u okviru devetnaestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Širokog Brijega i Zrinjskog iz Mostara.

Širokobriježani su bolje ušli u meč i u 18. minuti pogotkom Ćorića iz jedanaesterca došli do prednosti od 1:0, za ujedno i rezultat prvog dijela igre, a u nastavku prvobitno Zrinjski u 77. minuti pogotkom Mašića dolaze do poravnanja rezultata na 1:1, ali domaći ipak u 90. minuti pogotkom Angelovga dolaze do novog vodstva, ovaj put rezultatom 2:1, a što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Široki Brijeg je ovim trijumfom došao do treće pozicije prvenstvene tabele, dok je Zrinjski nakon poraza sada šestoplasirani tim prvenstva.