1607867249712

Odigran je prvi susret današnjeg programa devetnaestog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Borca iz Banjaluke.

Tuzla City – Borac Banjaluka 2:0

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru devetnaestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Tuzla City i Borca iz Banjaluke.

Prvo poluvrijeme ovog meča dugo je proticalo bez pogodaka, međutim, u finišu istog, u 39. minuti Badji je svojim pogotkom doveo Tuzlake do prednosti od 1:0, za ujedno i rezultat prvog dijela igre, a u nastavku Tuzla City u 89. minuti pogotkom Crnkića dolazi u vodstvo od 2:0, što je bio i konačan rezultat ovog meča.

Tuzla City se ovim trijumfom dodatno bodovno primakla timovima koji se u ovom trenutku nalaze na pozicijama koje vode na međunarodnu evropsku scenu, dok je Borac i nakon poraza ostao trećeplasirani tim prvenstva.