29/09/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa dvadeset i petog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između gradskih rivala Tuzla City i Slobode.

Tuzla City – Sloboda Tuzla 1:0

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru dvadeset i petog kola Premijer lige BiH sastali tuzlanski timovi Tuzla City i Slobode.

Prvo poluvrijeme ovog okončalo se bez pogodaka, međutim, u nastavku susreta, u 67. minuti Brkić je iz jedanaesterca je svojim pogotkom doveo Tuzla City do prednosti od 1:0, za kasnije će se ispostaviti i konačan rezultat ovog meča, uz podatak da je Sloboda u 88. minuti ostala i sa igračem manje u polju, odnosno, drugi žuti i automatski crveni karton dobio je Balić.

Tuzla City se ovim trijumfom dodatno bodovno primakla timovima koji se u ovom trenutku nalaze na pozicijama koje vode na međunarodnu evropsku scenu i trenutno se nalazi na šestoj poziciji, dok je Sloboda i nakon poraza ostala osmoplasirani tim prvenstva.