06/10/2024
231161048_2997731773827332_4751398311878329511_n

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima odigran je posljednji meč trećeg kola Premijer lige BiH, sastali su se Velež iz Mostara i Rudar iz Prijedora.

Velež Mostar – Rudar Prijedor 0:2

Stadion “Rođeni” u Vrapčićima večeras je bio mjesto odigravanja posljednjeg meča trećeg kola Premijer lige BiH, sastali su se Velež iz Mostara i Rudar iz Prijedora.

Susret nije mogao početi bolje po goste iz Prijedora, koji već u 2. minuti pogotkom Mandića dolaze do prednosti od 1:0, a u 29. minuti Rudar dolazi pogotkom Amoaha i do 2:0, da bi do kraja prvog poluvremena Velež je u 39. minuti ostao i sa igračem manje u polju, s obzirom da je drugi žuti i automatski crveni karton dobio Osmić.

U nastavku meča Velež je nastojao stići rezultatski zaostatak, međutim, gosti su disciplinovanom igrom očuvali prednost iz prvog poluvremena, i rezultatom 2:0 došli do pobjede.

Rudar je ovim trijumfom došao do svog četvrtog ovosezonskog boda, dok je Velež nakon poraza ostao na tri osvojena boda.