236682483_4440379279361378_8036612778698648630_n

Odigran je i posljednji susret petog kola Premijer lige BiH, i to derbi susret u Banjaluci, gdje su se sastalie ekipe Borca i Zrinjskog iz Mostara.

Borac Banjaluka – Zrinjski Mostar 1:5

Na Gradskom stadionu u Banjaluci derbi susret petog kola Premijer lige Bih odigrali su ekipe Borca i mostarskog Zrinjskog.

Ovaj derbi zapravo je bio meč u kojem je od početka do kraja na terenu igrao jedan tim, tim Zrinjskog, dok je ekipa Borca, faktički bila posmatrač, odnosno, Mostarci su pogotcima Kamenara u 29. minuti, Bašića u 35. minuti, i Tičininovića u 40. minuti došli do prednosti od 3:0, i već tada riješili pitanjer pobjednika, da bi Borac u 45. minuti pogtkom Vranješa smanjio rezultat na 3:1 u korist gostiju, za ujedno i ishod prvog poluvremena.

U nastavku susreta Zrinjski ponovo znatno bolji tim na terene, a Mostarci to krunišu sa još dva gola, i to u 56. minuti Bilbija povećava prednost svog tima na 4:1, a konačnih 5:1 postavljeno je u 93. minuti, i to na način da je domaći igrač Jovanović zatresao vlastitu mrežu, i tako samo upotpunio večerašnji debakl Banjalučana.

Zrinjski ovim trijumfom sada na svom kontu ima deset osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu sezone, dok je Borac ostao na samo dva boda, te se aktualni prvak BiH nalazi na posljednjoj poziciji prvenstvene tabele.