20/09/2024

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli večeras su se u okviru susreta šestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Slobode i Sarajeva.

Sloboda Tuzla – Sarajevo 1:2

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli večeras je odigran meč šestog kola Premijer lige BiH između Slobode i Sarajeva.

Susret nije mogao početi bolje po goste, koji već u 15. minuti dolaze do prednosti rezultatom 1:0, strijelac pogotka bio je Bodul, a to je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča, u 47. minuti Sarajevo iz pogotkom Ramića povećava svoju rezultatsku prednost na 2:0, da bi u 82. minuti gosti ostali sa igračem manje, s obzirom da je crveni karton dobio Šabanović, a Sloboda je brojčanu prednost na terenu iskoristila u 95. minuti kada Beganović postiže pogodak i smanjuje prednost sarajevskog tima na 2:1, što se ubrzo nakon toga ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

Sarajevo je ovim trijumfom došao do dvanaestog boda na svom kontu u dosadašnjem dijelu prvenstva, dok je Sloboda ostala na trinaest osvojenih bodova, te na prvoj poziciji na tabeli.