1630176587168

Večeras je odigran drugi susret sedmog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Rudara iz Prijedora.

Tuzla City – Rudar Prijedor 3:2

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli večeras su se u okviru susreta sedmog kola Premijer lige BiH sastali timovi Tuzla City i Rudara iz Prijedora.

Tuzlaci su bolje ušli u meč, i u minuti pogotkom Doffa u 30. minuti, a potom i Mišića u 34. minuti došli do prednosti od 2:0, da bi Rudaru 44. minuti pogotkom Jakupovića smanjio prednost domaćih na 2:1, za ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Rudar u 65. minuti pogotkom Dojčinovića poravnava rezultat na 2:2, da bi Tuzla City u 88. minuti pogotkom Mehanovića došla do nove prednosti ,prednosti rezultatom 3:2, što se ispostavilo i kao konačan rezultat susreta.

Ovom pobjedom Tuzla City je ostala lider prvenstvene tabele, dok je Rudar sada na osmoj poziciji ovosezonskog prvenstva.