1631386808438

Odigran je i drugi susret današnjeg programa osmog kola Premijer lige BiH, susret u Bijeljini između Radnika i Tuzla City.

Radnik Bijeljina – Tuzla City 1:3

Na Gradskom stadionu u Bijeljini danas su se u okviru susreta osmog kola Premijer lige BiH sastali Radnik i Tuzla City.

Bijeljinci su idealno otvorili meč, i pogotkom Gogića u 19. minuti poveli sa 1:0, međutim, Tuzla City tri minuta kasnije pogotkom Elvisa Mehanovića poravnava rezultat na 1:1, da bi u 35. isti igrač dobio drugi žuti, automatski crveni karton, te su Tuzlaci ostali sa igračem manje, a to je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

Drugi dio meča donosi terensku inicijativu Radnika i kontra napade Tuzlaka, koji se snalaze bolje, te u 64. minuti pogotkom Mišića dolaze do prednosti rezultatom 2:1, a u 85. minuti pogotkom Mirzada Mehanovića i do 3:1, što je bio i krajnji epilog ovog duela.

Tuzla City je ovim trijumfom ostala prvenstveni lider, te povećala bodovnu prednost u odnosu na konkurenciju, dok je Radnik nakon poraza ostao na samo tri osvojena boda u dosadašnjem dijelu prvenstva.