FB_IMG_1631463723938

Odigran je prvi susret današnjeg programa osmog kola Premijer lige BiH, susret u Prijedoru između Rudara i Posušja.

Rudar Prijedor – Posušje 3:0

U Prijedoru je danas odigran susret osmog kola Premijer lige BiH, sastali su se timovi Rudara i Posušja.

Ekipa Rudara odlično je ušla u meč, i već u 10. minuti pogotkom Jakupovića došla do prednosti od 1:0, za ujedno i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku su domaći pogotcima Pekije u 52. minuti i Amoaha u 83. minuti samo potvrdili svoju bolju igru, i ispostaviće se rezultatom 3:0, konačnu pobjedu.

Rudar je ovim trijumfom dodatno bodovni pobjegao timovima koji se nalaze na pozicijama koje po završetku sezone vode u niži rang takmičenja, dok se Posušje nalazi upravo na tim pozicijama ovosezonskog prvenstva.