06/10/2024
received_659949881982281

Odigran je i treći meč četvrtfinala Kupa BiH, meč u Sarajevu, između Sarajeva i Slobode iz Tuzle.

Sarajevo – Sloboda Tuzla 2:0

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu danas je odigran prvi meč četvrtfinala Kupa BiH između Sarajeva i Slobode iz Tuzle, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje i medijski popratila ovaj zanimljiv susret.

Ovaj duel je počelo napadima Sarajeva, čiji su igrači uvodnim minutama ozbiljno prijetili, a u već u 4. minuti pogotkom Čatakovića domaći su došli do prednosti od 1:0, što se kasnije ispostavilo i kao rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Sarajevo u 47. minuti pogotkom Ahmetovića dolazi i do 2:0, i već tada faktički rješava pitanje pobjednika ovog dulela.

Do kraja meča više nije bilo rezultatskih promijena, i rezultat od 2:0 za Sarajevo bio je konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Sarajevo je uoči uzvratnog meča sada u veoma dobroj poziciji da izbori plasman u polufinale takmičenja, dok je Sloboda, suprotno tome, veoma blizu da se oprosti od dalje nastupa u ovosezonskom Kupu BiH.