05/10/2024
IMG_20220316_173121

Odigran je i treći današnji uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH, odnosno, susret u Banjaluci između Borca i Tuzla City.

Borac Banjaluka – Tuzla City 1:2 (jedanaesterci 2-4)

Na Gradskom stadionu u Banjaluci danas su se u okviru uzvratnog susreta četvrtfinala Kupa BiH sastali Borac i Tuzla City.

Ovaj meč je dobro počeo po domaće, koji već u 9. minuti pogotkom Vušurovića dolaze do prednosti od 1:0, za kasnije se ispostavilo, ujedno i ishod prvog poluvremena.

Ipak, u nastavku meča Tuzlaci u 69. minuti pogotkom Mehanovića poravnavaju rezultat na 1:1, da bi u 76. minuti Nsue pogodio za goste i za potpuni rezultatski preokret od 2:1, a što se ispostavilo i kao konačan rezultat meča, te se, shodno pobjedi Banjalučana u prvom meču od 1:0, pristupilo izvođenju jedanaesterca.

Poslije izvođenja jedanaesteraca rezultat je bio 4-2 za ekipu Tuzla City, te su Tuzlaci ne taj način izborili polufinale ovosezonskog Kupa BiH.