IMG_20220515_163605

Odigran je prvi susret današnjeg programa trideset i prvog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Slobode i Borca iz Banjaluke.

Sloboda Tuzla – Borac Banjaluka 2:1

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru trideset i prvog kola Premijer lige BiH sastali Sloboda i Borac iz Banjaluke.

Tuzlaci su bolje ušli u ovaj duel, i pogotkom Ramića u 14. minuti došli do vodstva rezultatom 1:0, međutim, u 45. minuti Borac pogotkom Vušurovića poravnava na 1:1, za ujedno i ishod prvog poluvremena, da bi u nastavku domaći u 71. minuti novim pogotkom Ramića došli do nove prednosti, ovoga puta od 2:1, koju su kasnije i očuvali, te se ovaj duel se na kraju okončao rezultatom 2:1, odnosno, trijumfom Slobode.

Ovom pobjedom Sloboda je sada na osmoj poziciji na tabeli, sa dobrim šansama da izbori opstanak u ligi, dok je Borac ostao trećeplasirani tim prvenstvene tabele.

Tabela Premijer lige BiH nakon nepotpunog trideset i prvog kola Premijer lige BiH: