FB_IMG_1653758185546

Odigran je današnji susret posljednjeg kola Premijer lige BiH, susret u Prijedoru između Rudara i Zrinjskog iz Mostara.

Rudar Prijedor – Zrinjski Mostar 0:2

Na Grafskom stadionu u Prijedoru danas su se u okviru susreta trideset i trećeg kola Premijer lige BiH sastali timovi Rudara i Zrinjskog iz Mostara.

Prvo poluvrijeme ovog meča okončalo se bez pogodaka, a u nastavku ekipa Zrinjskog u 65. minuti pogotkom Bilbije dolazi do vodstva od 1:0, a potom pogotkom istog igrača u 85. minuti iz jedanaesterca i do 2:0, što se na kraju ispostavilo i kao krajnji epilog meča, uz podatak da je Rudar u 88. minuti ostao sa igračem manje, s obzirom da je crveni karton dobio Pekija.

Zrinjski se ovom pobjedom oprostio od aktuelne sezone u kojoj je postao novi prvak BiH, dok je Rudar porazom potvrdio ispadanje iz lige.