29/09/2024

Velež iz Mostara je odigrao svoju uzvratnu utakmicu drugog pretkola Konferencijske lige, utakmicu u gostima sa malteškim klubom Hamrun Spartans.

Hamrun Spartans (Malta) – Velež Mostar 1:0 (ukupan rezultat 2:0)

Večeras je odigran uzvratni susret drugog pretkola Konferencijske lige između Hamrun Spartans sa Malte i Veleža iz Mostara.

Ekipa Hamrun Spartans bolje je ušla u meč, i već u 15. minuti pogotkom Jonnya povela sa 1:0, za ujedno i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča oba tima su imala svoje periode bolje igre, međutim, niti jedni, a niti sldrugi nisu svoje momente bolje igre uspjeli potvrditi pogotkom, te se rezultat od 1:0 za Maltežane ispostavio kao konačni na meču.

Hamrun Spartans je ovim trijumfom od 1:0, te ukupnim rezultatom 2:0, izborio plasman u narednu fazu takmičenja, gdje će igrati protiv bugarskog Levskog iz Sofije, dok se Velež oprostio od Konferencijske lige za ovu sezonu.