29/09/2024

Zrinjski iz Mostara je odigrao svoj uzvratni meč drugog pretkola Konferencijske lige, Mostarci su u ugostili albanski klub KF Tirana.

Zrinjski Mostar – Tirana KF (Albanija) 3:2

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Mostaru večeras su se u okviru uzvratnog susreta drugog pretkola Konferencijske lige sastali Zrinjski iz Mostara i Tirana KF iz Albanije.

Mostarci su bolje otvorili meč, i pogotcima Jankovića u 25. minuti, i Tičinovića u 36. minuti, nakon prvog poluvremena imali prednost od 2:0, da bi u nastavku prvobitno Tirana u 51. minuti pogotkom Ismajlgecija smanjila prednost domaćih na 2:1, no Zrinjski u 80. minuti pogotkom Ćužea dolazi do 3:1, međutim, Albanci u 83. minutipogotkom Xhixhe ponovo smanjuju prednost, ovoga puta na 3:2, a taj rezultat naposlijetku se ispostavio i kao konačni na meču.

Ekipa Zrinjskog je večerašnjom pobjedom, te ukupnim rezultatom 4:2 izborila narednu fazu takmicenja, gdje će se sastati sa kazahstsnskom klubom Tobol Kostany.